Доступ до публічної інформації

 

СТАТУТ

Кумарівського закладу

дошкільної освіти «Зірочка»

Кам’яномостівської сільської ради

Первомайського району

Миколаївської області

(код ЄДРПОУ 20904985)

(нова редакція)

Ⅰ.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1.         Кумарівський заклад дошкільної освіти «Зірочка» Кумарівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області (далі – заклад дошкільної освіти) прийнято до комунальної власності Кам’яномостівської сільської ради на підставі рішення сесії від 08.12.2020 року № 32.

  Нова редакція статуту приймається у зв’язку зі зміною назви закладу та набуттям чинності Закону України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року №2145-Ⅷ, Закону України «Про дошкільну освіту» (у редакції від 28.09.2017).

1.2.         Юридична адреса закладу дошкільної освіти : не вказується на час дії воєнного стану в Україні.

1.3.         Засновником закладу дошкільної освіти є Кам’яномостівська сільська рада Миколаївської області (далі – Засновник), код ЄДРПОУ 04377233.

1.4.         Заклад дошкільної освіти є бюджетною неприбутковою організацією. У своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України « Про освіту», « Про дошкільну освіту», іншими законодавчими актами, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, Положенням про дошкільний навчальний заклад та власним Статутом.

1.5.         Заклад дошкільної освіти є юридичною особою публічного права з моменту його державної реєстрації установленому законодавством порядку, діє на підставі Статуту, затвердженого Засновником, та погодженого з відділом освіти, культури, молоді та спорту Кам’яномостівської сільської ради. Має печатку встановленого зразка, бланки з власними реквізитами і обслуговується бухгалтерією Кам’яномостівської сільської ради.

1.6.         Повна назва : Кумарівський заклад дошкільної освіти «Зірочка» Кам’яномостівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області.

1.6.1.  Скорочена назва : Кумарівський ЗДО «Зірочка».

1.7.         Головною метою діяльності закладу дошкільної освіти є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

1.8.         Діяльність закладу дошкільної освіти направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти:

 

1

-         збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я дітей;

-         формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів;

-         забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.

1.9.         Заклад  дошкільної освіти самостійно приймає рішення і здійснює діяльність у межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням та даним Статутом.

1.10.    Заклад дошкільної освіти несе відповідальність перед засновником, суспільством і державою за :

-         реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України « Про дошкільну освіту» ;

-         забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня і обсягу ;

-         дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази.

1.11.    Взаємовідносини між дошкільним закладом, юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними. Заклад дошкільної освіти має право укладати угоди після погодження із Кам’яномостівською сільською радою, набувати права та нести обов’язки, бути позивачем та відповідачем в суді.

 

 

2.        КОМПЛЕКТУВАННЯ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

2.1.         Заклад дошкільної освіти розрахований на 42 місця.

2.2.         У закладі дошкільної освіти функціонує різновікова група. Режим роботи закладу складає 10.5 годин.

2.3.         Зарахування дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється з 3 років, директором, протягом календарного року на підставі :

-         заяви батьків або осіб, які їх замінюють;

-         медичної довідки про стан здоров’я дитини;

-         копія свідоцтва про народження;

-         документів для встановлення батьківської плати.

  Під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти, директор закладу зобов’язаний ознайомити батьків або осіб, які їх замінюють,із Статутом дошкільного закладу, іншими документами, що регламентують його діяльність.

2.4.         Наповнюваність груп дітьми визначається нормативними документами Міністерства освіти і науки України, санітарно-гігієнічними нормами і правилами утримання дітей у закладах дошкільної освіти з урахуванням побажань батьків або осіб, що їх замінюють.

2

2.5.          Засновник може встановлювати меншу від нормативів наповнюваність групи дітьми у закладі дошкільної освіти.

2.6.         За дитиною зберігається місце у дошкільному закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, хвороби матері, на час відпустки батьків або осіб, що їх замінюють, а також у літній оздоровчий період ( 75 днів ).

2.7.         Відрахування дітей дошкільного закладу може здійснюватися :

-         за бажанням батьків або осіб, що їх замінюють;

-         на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в дошкільному закладі цього типу;

-         у разі не відвідування дитиною закладу без поважних причин більше двох місяців.

2.8.         Термін письмового повідомлення батьків або осіб, що їх замінюють, про відрахування дитини становить не менше 10-ти календарних днів.

2.9.         Заклад дошкільної освіти здійснює соціально-педагогічний патронат сім’ї з метою забезпечення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми дошкільного віку, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, але не відвідують закладів дошкільної освіти, а також надання консультаційної допомоги сім’ї.

   Діти, які перебувають у закладі дошкільної освіти під соціально-педагогічним патронатом, беруться на облік у цьому закладі.

 

 

3.        РЕЖИМ РОБОТИ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

3.1. Режим роботи закладу дошкільної освіти встановлюється за п’ятиденним робочим тижнем протягом 10,5 годин. Вихідні – субота, неділя та святкові дні.

3.2.  Щоденний графік роботи групи закладу дошкільної освіти – з 7.30 до 18.00 години.

 

 

4.        ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

 

4.1.         Навчальний рік у закладі дошкільної освіти починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року.

    З 1 червня до 31 серпня ( оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

3

4.2.         Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення.

4.3.         План роботи дошкільного закладу схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується керівником дошкільного закладу. План роботи дошкільного закладу на оздоровчий період погоджується з територіальною санітарно-епідеміологічною службою  ( Держпродспоживслужба).

4.4.         У закладі дошкільної освіти офіційною мовою навчання і виховання є українська мова.

4.5.         Освітній процес у закладі дошкільної освіти здійснюється за освітніми програмами, визначеними Базовим компонентом дошкільної освіти.

4.6.         Освітня програма схвалюється педагогічною радою закладу дошкільної освіти та затверджується його керівником.

4.7.         Заклад дошкільної освіти може надавати додаткові освітні послуги, на основі угоди між батьками або особами, що їх замінюють, та закладом дошкільної освіти у межах гранично допустимого навантаження дитини, визначеного Міністерством освіти і науки разом із Міністерством охорони здоров’я України.

 

 

5.        ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

5.1.         Кам’яномостівська сільська рада забезпечує заклад дошкільної освіти продуктами харчування згідно санітарно-гігієнічних правил та норм.

5.2.         У закладі дошкільної освіти встановлене 3-разове харчування. В період оздоровлення – 4-разове.

5.3.         Контроль за організацією та якістю харчування , вітамінізацією страв, закладкою продуктів харчування, кулінарною обробкою, виходом страв, смаковими якостями їжі, санітарним станом харчоблоку, правильністю зберігання, дотримання термінів реалізації продуктів покладається на кухаря та директора закладу дошкільної освіти.

5.4.         Встановлення плати за перебування дітей у закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у закладах державної та комунальної власності.

5.5.         Порядок організації харчування в закладі дошкільної освіти здійснюється відповідно до Інструкції з організації харчування дітей в закладі дошкільної освіти.

 

 

 

4

6.        МЕДИЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

6.1.         Медичне обслуговування дітей та відповідні умови для його організації забезпечуються засновником і здійснюються Первомайською центральною районною лікарнею.

6.2.         Медичний персонал здійснює лікувально-профілактичні заходи, в тому числі проведення обов’язкових медичних оглядів, контроль за станом здоров’я, фізичним розвитком дітей, організацією фізичного виховання, дотримання санітарно-гігієнічних норм та правил, режиму та якістю харчування.

6.3.         Заклад дошкільної освіти надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально-профілактичних заходів.

 

 

7.        УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

 

7.1.         Учасниками освітнього процесу у закладі дошкільної освіти є: діти дошкільного віку, директор, педагогічні працівники, помічники вихователя, батьки або особи, що їх замінюють.

7.2.         Педагогічні та інші працівники приймаються на роботу до закладу дошкільної освіти директором ( за погодженням сільського голови).

7.3.         Трудові відносини регулюються Кодексом Законів України про працю, Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, правилами внутрішнього трудового розпорядку.

7.4.         Працівники дошкільного закладу відповідно до статті 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» проходять періодичні безоплатні медичні огляди.

7.5.         Педагогічні працівники дошкільного закладу підлягають атестації, яка здійснюється, як правило, один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.

7.6.         Педагогічні працівники закладу дошкільної освіти мають право :

-         на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми;

-         брати участь у роботі органів самоврядування закладу;

 

5

-         на підвищення кваліфікації, участь у методичних об’єднаннях, нарадах тощо;

-         проводити в установленому порядку науково-дослідну, експериментальну, пошукову роботу;

-         вносити пропозиції щодо поліпшення роботи закладу;

-         на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до законодавства;

-         об’єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена законодавством;

-         на захист професійної честі та власної гідності;

-         інші права, що не суперечать законодавству України;

7.7.         Педагогічні працівники закладу дошкільної освіти зобов’язані:

-         виконувати Статут;

-         дотримуватись правил внутрішнього розпорядку;

-         дотримуватись педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків;

-         забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю, а також  від фізичного та психологічного насильства;

-         брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходах, пов’язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальнополітичної культури;

-         виконувати накази та розпорядження керівництва;

-         інші обов’язки, що передбачені законодавством України.

7.8.         Права, обов’язки та соціальні гарантії інших працівників закладу дошкільної освіти регулюються трудовим законодавством та правилами внутрішнього розпорядку закладу дошкільної освіти.

7.9.         Працівники закладу дошкільної освіти несуть відповідальність за збереження життя, фізичне і психічне здоров’я вихованців.

7.10.    За успіхи у роботі встановлюються такі форми матеріального та морального заохочення: грамоти, премії, інші матеріальні заохочення.

7.11.    Педагогічні працівники, які систематично порушують Статут, правила внутрішнього розпорядку закладу дошкільної освіти, не виконують посадових обов’язків, умови колективного договору, не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства.

7.12.    Права дитини у закладі дошкільної освіти:

-         безпечні та нешкідливі для здоров’я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;

-         захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров’ю, моральному та духовному розвитку;

 

6

-         захист від будь-яких форм експлуатації та дії, які шкодять здоров’ю дитини, а також фізичного та психічного насильства, приниження її гідності;

-         здоровий спосіб життя;

-         інші права, передбачені чинним законодавством України.

7.13.    Права батьків або осіб,  що їх замінюють:

-         обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладу дошкільної  освіти;

-         звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання  і навчання своїх дітей;

-         брати участь у покращенні організації освітнього процесу та зміцненні матеріально-технічної бази дошкільного закладу;

-         захищати законні інтереси своїх дітей у відповідних державних органах і суді;

-         інші права, що не суперечать законодавству України.

7.14.    Батьки або особи, що їх замінюють зобов’язані:

-         своєчасно вносити плату за харчування дитини в дошкільному закладі у встановленому порядку;

-         своєчасно повідомляти дошкільний заклад про можливість відсутності або хвороби дитини;

-         слідкувати за станом здоров’я дитини.

 

 

 

8.        УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

8.1.         Управління закладом дошкільної освіти здійснюється Кам’яномостівською сільською радою.

8.2.         Безпосереднє керівництво роботою дошкільного закладу здійснює його директор, який призначається і звільняється з посади головою Кам’яномостівської  сільської ради.

     Директор закладу дошкільної  освіти:

-         відповідає  за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених  Законом України «Про освіту» та забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту і обсягу;

-         здійснює керівництво і контроль за діяльністю дошкільного закладу;

-         діє від імені закладу, представляє його в усіх державних та інших органах, установах і організаціях, укладає угоди з юридичними та фізичними особами;

 

7

-         розпоряджається в установленому порядку майном і коштами закладу і відповідає за дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази закладу;

-         приймає на роботу та звільняє з роботи працівників закладу дошкільної освіти;

-         видає у межах своєї компетентності накази та розпорядження, контролює їх виконання;

-         затверджує штатний розпис закладу дошкільної освіти за погодженням з відділом освіти, культури, молоді та спорту та сільською радою;

-         контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;

-         затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції працівників за погодженням з профспілковим комітетом;

-         забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил, техніки безпеки,вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників;

-         контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим, психофізіологічним особливостям, здібностям і потребам;

-         підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи. Заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;

-         організовує різні форми співпраці з батьками або особами, що їх замінюють;

-         звітує перед Засновником на загальних зборах про освітню, методичну, економічну і фінансово-господарську діяльність закладу;

8.3.         Постійно діючий колегіальний орган управління у закладі дошкільної освіти – педагогічна рада.

   До складу педагогічної ради закладу дошкільної освіти входять усі педагогічні працівники закладу, медичні працівники, інші спеціалісти. До складу педагогічної ради закладу дошкільної освіти можуть входити голови батьківських комітетів, фізичні особи, які проводять освітню діяльність у сфері дошкільної освіти.

   На засідання педагогічної ради можуть бути запрошені представники громадських об’єднань , педагогічні працівники закладів середньої освіти, батьки або особи, що їх замінюють. Особи, запрошені на засідання педагогічної ради, мають право дорадчого голосу.

   Головою педагогічної ради закладу дошкільної освіти є його директор. Педагогічна рада обирає зі свого складу секретаря на навчальний рік.

   Педагогічна рада закладу дошкільної освіти :

 

 

8

-                     схвалює освітню програму закладу, оцінює результативність її виконання та виконання  Базового компонента дошкільної освіти , хід якісного виконання програм розвитку , виховання і навчання дітей в кожній віковій групі;

-                     формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, зокрема систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;

-                     розглядає питання вдосконалення організації освітнього процесу у закладі;

-                     визначає план роботи закладу та педагогічне навантаження педагогічних працівників;

-                     затверджує заходи щодо зміцнення здоров’я дітей;

-                     обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи;

-                     затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;

-                     заслуховує звіти педагогічних працівників, які проходять атестацію;

-                     розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій , участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності. Співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;

-                     визначає шляхи співпраці закладу дошкільної освіти з сім’єю;

-                     ухвалює рішення щодо визначення, морального та матеріального заохочення вихованців, працівників закладу та інших учасників освітнього процесу;

-                     розглядає питання щодо відповідальності працівників закладу та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними свої обов’язків;

-                     має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу  та проведення громадської акредитації закладу;

-                     розглядає інші питання, віднесені законом або установчими документами закладу до її повноважень.

   Рішення педагогічної ради закладу дошкільної освіти вводиться в дію рішенням керівника закладу.

   Робота педагогічної ради планується довільно відповідно до потреб закладу. Кількість засідань педагогічної ради становить 4 на рік.

8.4.         Органом громадського самоврядування закладу дошкільної освіти є загальні збори колективу закладу та батьків або осіб, що їх замінюють, які скликаються не рідше одного разу на рік.

 

9

   Кількість учасників загальних зборів від працівників закладу дошкільної освіти складає не менше двох третин, батьків – також не менше двох третин від загальної кількості. Термін їх повноважень становить 1 рік.

  Рішення загальних зборів приймаються простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх.

  Загальні збори:

-                     обирають раду закладу дошкільної освіти, її членів і голову, встановлюють терміни її повноважень;

-                     заслуховують звіт керівника закладу, дають йому оцінку шляхом таємного або відкритого голосування;

-                     розглядають питання освітньої, методичної та фінансово-господарської діяльності закладу дошкільної освіти;

-                     затверджують основні напрями вдосконалення роботи і розвитку закладу дошкільної освіти.

8.5.         У період між загальними зборами діє рада закладу дошкільної освіти. Засідання ради призначається за потребою. Засідання ради дошкільного закладу є правомірним, якщо в ньому бере участь не менше двох третин її членів ( працівники закладу, батьки, засновники та інші).

   Рада закладу організовує виконання рішень загальних зборів, розглядає питання поліпшення умов для здобуття дошкільної освіти, зміцнення матеріально- технічної бази, поповнення й використання бюджету закладу, вносить пропозиції щодо морального і матеріального заохочення учасників освітнього процесу, погоджує зміст і форми з педагогічної освіти батьків.

 

9.        МАЙНО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

9.1.         Майно закладу дошкільної освіти є комунальною власністю територіальної громади Кам’яномостівської сільської ради і закріплюється за ним.

9.2.         Засновник надає закладу дошкільної  освіти земельну ділянку у постійне користування.

9.3.         Збитки, надані закладу дошкільної освіти в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами відшкодовуються добровільно або в судовому порядку.

 

 

10.   ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

 

10

 

10.1.    Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти є кошти:

-         Засновника (власника);

-         батьки або особи, що їх замінюють;

-         добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб;

-         інші надходження, не заборонені чинним законодавством.

10.2.    Заклад дошкільної  освіти за погодженням із Засновником або уповноваженим органом має право:

-         орендувати необхідне йому майно;

-         отримувати допомогу від підприємств, установ, організацій або фізичних осіб.

10.3.    Статистична звітність про діяльність закладу дошкільної освіти здійснюється відповідно до законодавства.

10.4.    Порядок ведення діловодства і бухгалтерського обліку в дошкільному закладі визначається законодавством, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України ти інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковуються дошкільні заклади. Ведення бухгалтерського обліку в дошкільному закладі здійснюється бухгалтерією Кам’яномостівської сільської ради.

 

11.   КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

11.1. Нагляд за дотриманням закладом дошкільної освіти державних вимог щодо змісту, рівня й обсягу дошкільної освіти здійснюються відділом освіти, культури, молоді та спорту Кам’яномостівської сільської ради.

11.2. Зміст, форми та періодичність контролю, не пов’язаного з освітнім процесом, встановлюються Засновником закладу дошкільної освіти.

 

12.   ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

 

12.1.    Припинення діяльності закладу дошкільної освіти відбувається шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або в результаті ліквідації дошкільного закладу за рішенням Засновника або уповноваженого ним органу, а також за рішенням суду в установленому законодавством порядку.

 

 

11

12.2.    У разі припинення діяльності закладу дошкільної освіти звільненим працівникам гарантується додержання їхніх прав та законних інтересів відповідно до законодавства України.

12.3.    При ліквідації закладу дошкільної освіти майно та кошти,які залишаються після розрахунків із бюджетом, задоволення претензій кредиторів та членів трудового колективу, використовуються за рішенням Власника.

 

13.   ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ

 

13.1.    Зміни і доповнення до Статуту затверджуються Засновником за погодженням з відділом освіти, культури, молоді та спорту Кам’яномостівської сільської ради та реєструються відповідно до законодавства.

 

СТРУКТУРА І ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Засновник - Кам'яномостівська сільська рада Первомайського району Миколаївської області.
Голова Кам'яномостівської сільської ради - ЛЯХОВ Олександр Тимофійович
Відділ освіти, культури, молоді, та спорту Кам'яномостівської сільської ради.
Начальник ВОКМС Кам'яномостівської сільської ради КУЗЬМЕНКО Яна Олександрівна
Головний спеціаліст ВОКМС Кам'яномостівської сільської ради ХЛЕБНА Олена Павлівна
Кумарівський ЗДО "Зірочка"  Кам'яномостівської сільської ради
Директор Кумарівського ЗДО "Зірочка" ЗАРИЦЬКА Юлія Олександрівна
Система управління закладом дошкільної освіти визначається Законом України «Про освіту» та установчими документами.

Згідно до ст.20, п.1 Закону України "Про дошкільну освіту", п.41 Положення про дошкільний навчальний заклад, керівництво дошкільним навчальним закладом здіснює його директор.

Згідно до ст.20, п.2 Закону України "Про дошкільну освіти", п.42 Положення про дошкільний навчальний заклад, колегіальним постійно діючим органом управління дошкільним навчальним закладом є педагогічна рада.

Згідно до ст.20, п.3 Закону України "Про дошкільну освіту", п.45 Положення про дошкільний навчальний заклад, органом громадського самоврядування в ДНЗ є загальні збори закладу та батьків або осіб, які їх замінюють, що скликаються не рідше одного разу на рік.

2. Управління закладом освіти в межах повноважень, визначених законами та установчими документами цього закладу, здійснюють:

-засновник (засновники);

-керівник закладу освіти;

-колегіальний орган управління закладу освіти – педагогічна рада;

-колегіальний орган громадського самоврядування;

-інші органи, передбачені спеціальними законами та/або установчими документами закладу освіти.

Права і обов’язки засновника закладу освіти

1. Права і обов’язки засновника щодо управління закладом освіти визначаються законами України, установчими документами закладу освіти.

2. Засновник закладу освіти або уповноважена ним особа:

-затверджує установчі документи закладу освіти, їх нову редакцію та зміни до них;

-укладає строковий трудовий договір (контракт) з керівником закладу освіти, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та установчими документами закладу освіти;

-розриває строковий трудовий договір (контракт) з керівником закладу освіти з підстав та у порядку, визначених законодавством та установчими документами закладу освіти;

-затверджує кошторис та приймає фінансовий звіт закладу освіти у випадках та порядку, визначених законодавством;

-здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю закладу освіти;

-здійснює контроль за дотриманням установчих документів закладу освіти;

-забезпечує створення у закладі освіти інклюзивного освітнього середовища, універсального дизайну та розумного пристосування;

-здійснює контроль за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;

-реалізує інші права, передбачені законодавством та установчими документами закладу освіти.

3. Засновник або уповноважена ним особа не має права втручатися в діяльність закладу освіти, що здійснюється ним у межах його автономних прав, визначених законом та установчими документами.

4. Засновник або уповноважена ним особа може делегувати окремі свої повноваження органу управління закладу освіти та/або наглядовій (піклувальній) раді закладу освіти.

5. Засновник має право створювати заклад освіти, що здійснює освітню діяльність на кількох рівнях освіти.

6. Засновник закладу освіти зобов’язаний:

-забезпечити утримання та розвиток матеріально-технічної бази заснованого ним закладу освіти на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов;

-у разі реорганізації чи ліквідації закладу освіти забезпечити здобувачам освіти можливість продовжити навчання на відповідному рівні освіти;

-забезпечити відповідно до законодавства створення в закладі освіти безперешкодного середовища для учасників освітнього процесу, зокрема для осіб з особливими освітніми потребами

Керівник закладу освіти

1. Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність закладу освіти.

Повноваження (права і обов’язки) та відповідальність керівника закладу освіти визначаються законом та установчими документами закладу освіти.

Керівник є представником закладу освіти у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законом та установчими документами закладу освіти.

2. Керівник закладу освіти призначається засновником у порядку, визначеному законами та установчими документами, з числа претендентів, які вільно володіють державною мовою і мають вищу освіту.

Додаткові кваліфікаційні вимоги до керівника та порядок його обрання (призначення) визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти.

Керівник закладу освіти в межах наданих йому повноважень:

-організовує діяльність закладу освіти;

-вирішує питання фінансово-господарської діяльності закладу освіти;

-призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;

-забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;

-забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;

-забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю закладу освіти;

-сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування закладу освіти;

-сприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників закладу освіти;

-здійснює інші повноваження, передбачені законом та установчими документами закладу освіти.

-керівництво закладом  освіти здійснює директор, повноваження якого визначаються законом, статутом закладу освіти та трудовим договором.


Ліцензія на провадження освітньої діяльності
 
МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Вiд 12 Червня 2019 № 200-р

Про видачу ліцензій на провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти та дошкільної освіти

Відповідно до статті 22 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 6, 7, 13, 14 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», статті 43, пункту 3 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 року №1187 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності», враховуючи протокол засідання комісії з питань ліцензування освітньої діяльності закладів освіти у сфері дошкільної та загальної середньої освіти Миколаївської області
від 11червня 2019року №3/06/19:

1. Видати ліцензії на провадження освітньої діяльності у сфері дошкільної освіти за рівнем дошкільної освіти:

......................................................................................................................................... ..............................

 332)         Кумарівському дошкільному навчальному закладу «Зірочка» Кумарівської сільської ради Первомайського району Миколаївської області (ідентифікаційний код 20904985);

 4.Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації Трайтлі О.О.

Перший заступник голови облдержадміністрації, виконувач функцій і повноважень голови облдержадміністрації В.БОНЬ

Кадровий склад Кумарівського ЗДО "Зірочка"

№ з/пкатегорія працівниківвсього
працівників
неповна вища (молодший спеціаліст)базова вища (бакалавр)магістрпедагогічні працівники (стаж роботи)
1.Директор Зарицька Ю.О.113
2.Вихователь Хлистік М.О.11
13
3.Вихователь  Чумак Н.А.1
16
4.Сестра медична/машиніст з прання білизни Крижановська О.М.1124
5.Помічник вихователя Назаренко А.В.14
6.Помічник вихователя Муратхузіна Л.Ш.1
8
7.Кухар Лісченовська М.В.116
8.Машиніст (кочегар) котельні/Сторож  Якубовський В.С.11

 

КІЛЬКІСНО - ЯКІСНИЙ СКЛАД ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ

Освітній рівень педагогів
№ з/пКатегорія педпрацівниківВсьогоОсвітаПед. працівники (стаж роботи до 3-х років)
Неповна вища (молодший спеціаліст)Базова вища (бакалавр)Повна вища (спеціаліст)Магістр
Не за фахомФахова
1Директор ЗДО11-----
2Вихователі21--1-

Кваліфікаційний рівень педагогів
Кіль кістьУправ лінська освітаТарифний розрядСпеціалістКатегоріяПедагогічне звання
910111215ВищаПершаДругаСтарший виховательВихователь - методист
3--2--1------

 

/Files/images/bkdo_pudz_2021_Pedrada_s.png

/Files/images/image.jpg

Перелік програм,
інваріантної складової робочого навчального плану, за якими здійснюється освітній процес

Назва програмиАвторТип програмиВиданняПеріод дошкільного вікуКим та коли затверджена
Базовий компонент дошкільної освітиНауковий керівник Піроженко Т.О.Державний стадарт дошкільної освіти УкраїниМолодший-старшийНаказ МОН від 12.01.2021 №3
«Дитина» Освітня програма для дітей від 2 до 7 років.Науковий керівник Огнев`юк В. О.КомплекснаУніверситет ім. Бориса ГрінченкаМолодший-старшийЛист МОН від 23.07.2020 № 1/11-4960


Немає коментарів:

Дописати коментар